Oznamy

Milí priatelia,

v snahe zladiť vaše rôzne požiadavky a vyhovieť čo najväčšiemu počtu z vás sme sa rozhodli vyhradiť prvý okruh o 9:20 zo Svätoplukovho námestia prednostne pre organizované skupiny.

O počte rezervovaných miest budeme vždy aktuálne informovať na stránke www.vlaciknitra.sk a na FB stránkach visitnitra a Turistické informačné centrum Nitra. Miesta, ktoré neboli rezervované, sú aj na okruhu o 9:20 k dispozícii pre verejnosť. Na verejných okruhoch v inú hodinu rezervácia miest nie je možná.

Postup pre nahlásenie rezervácie alebo objednanie vlastnej súkromnej prepravy nájdete na stránke Súkromné objednávky.

Ďakujeme za pochopenie.

AKTUÁLNE REZERVÁCIE

Vo štvrtok 17. 9. 2020 o 9.20 hod. je 36 miest vo vláčiku rezervovaných pre turistickú skupinu.

 

Trvalé zmeny v cestovnom poriadku

Vážení cestujúci,

z dôvodu nevyhovujúceho technického stavu vozovky v úseku Pribinovo nám. – Hrad sme nútení pristúpiť s účinnosťou od soboty 15. augusta 2020 k trvalej úprave trasy okruhu turistického vláčika.

  1. Zastávka na hrade sa presúva od morového stĺpu dole na Pribinovo námestie, zároveň bude v tomto bode zrušená pôvodná 15-minútová prestávka (vláčik zastaví len na nástup a výstup cestujúcich a hneď pokračuje ďalej). Cestujúcim, ktorí chcú navštíviť areál hradu pripomíname, že jazdu okruhom možno prerušiť aj na celú hodinu a v ceste pokračovať ďalším okruhom vláčika na základe pôvodného cestovného lístka (nárok platí len ak je vo vláčiku voľné miesto).
  2. Na zastávke v Mestskom parku bude mať vláčik po novom 15-minútovú prestávku, ktorú môžete využiť na krátku prechádzku, zábavu alebo občerstvenie.
  3. Pre veľký záujem pridávame nový okruh s odchodom o 9:20 zo Svätoplukovho námestia – tento nový spoj bude prednostne určený pre organizované skupiny (letné tábory, turistické skupiny a pod.). Naopak, na spoji o 10:00 sa možnosť rezervácie miesta ruší a všetky miesta sú k dispozícii pre „náhodných“ cestujúcich.

Veríme, že tieto zmeny privítate.