Oznamy

Milí priatelia,

v snahe zladiť vaše rôzne požiadavky a vyhovieť čo najväčšiemu počtu z vás sme sa rozhodli vyhradiť prvý okruh o 9:20 zo Svätoplukovho námestia prednostne pre organizované skupiny.

O počte rezervovaných miest budeme vždy aktuálne informovať na stránke www.vlaciknitra.sk a na FB stránkach visitnitra a Turistické informačné centrum Nitra. Miesta, ktoré neboli rezervované, sú aj na okruhu o 9:20 k dispozícii pre verejnosť. Na verejných okruhoch v inú hodinu rezervácia miest nie je možná.

Postup pre nahlásenie rezervácie alebo objednanie vlastnej súkromnej prepravy nájdete na stránke Súkromné objednávky.

Ďakujeme za pochopenie.

AKTUÁLNE REZERVÁCIE:

V utorok 11. 8. 2020 je o 10.00 hod. 19 miest vo vláčiku prednostne rezervovaných pre turistickú skupinu.

Vo štvrtok 13. 8. 2020 je o 10.00 hod. 18 miest vo vláčiku prednostne rezervovaných pre turistickú skupinu.

 

Dočasná zmena trasy vláčika

Vážení cestujúci,

z dôvodu konania podujatia dňa  15. augusta 2020 (sobota) turistický vláčik nebude premávať po pešej zóne. Zastávka Svätoplukovo námestie bude dočasne nahradená zastávkou na Palárikovej ulici – vláčik bude pristavený v zastávke MHD smerom na ul. Fraňa Mojtu. Časy odchodov jednotlivých okruhov sa nemenia.

Ďakujeme za pochopenie.

 

Trvalé zmeny v cestovnom poriadku

Vážení cestujúci,

z dôvodu nevyhovujúceho technického stavu vozovky v úseku Pribinovo nám. – Hrad sme nútení pristúpiť s účinnosťou od soboty 15. augusta 2020 k trvalej úprave trasy okruhu turistického vláčika.

  1. Zastávka na hrade sa presúva od morového stĺpu dole na Pribinovo námestie, zároveň bude v tomto bode zrušená pôvodná 15-minútová prestávka (vláčik zastaví len na nástup a výstup cestujúcich a hneď pokračuje ďalej). Cestujúcim, ktorí chcú navštíviť areál hradu pripomíname, že jazdu okruhom možno prerušiť aj na celú hodinu a v ceste pokračovať ďalším okruhom vláčika na základe pôvodného cestovného lístka (nárok platí len ak je vo vláčiku voľné miesto).
  2. Na zastávke v Mestskom parku bude mať vláčik po novom 15-minútovú prestávku, ktorú môžete využiť na krátku prechádzku, zábavu alebo občerstvenie.
  3. Pre veľký záujem pridávame nový okruh s odchodom o 9:20 zo Svätoplukovho námestia – tento nový spoj bude prednostne určený pre organizované skupiny (letné tábory, turistické skupiny a pod.). Naopak, na spoji o 10:00 sa možnosť rezervácie miesta ruší a všetky miesta sú k dispozícii pre „náhodných“ cestujúcich.

Veríme, že tieto zmeny privítate.