Vyhliadkové jazdy po Nitre

Turistický vláčik premáva v meste Nitra okruhom, na ktorom nájdete najväčšiu koncentráciu historických pamiatok a iných zaujímavostí. O tom najzaujímavejšom budete počuť počas akustického sprievodcovského výkladu. Mesto Nitra láka turistov predovšetkým vďaka svojej bohatej histórii, krásnemu hradnému areálu, vrchu Zobor, zeleným parkovým zákutiam pri rieke alebo v parku na Sihoti, a ďalším krásnym miestam, ktoré môžete objavovať buď pešky, bicyklom alebo naším vláčikom.

Turistický vláčik premáva po starej známej trase od Svätoplukovho námestia cez pešiu zónu, Parkové nábrežie popri Mestskom parku Sihoť (v sezóne 2023 vláčik nezachádza do parku kvôli revitalizácii, zastávka na nástup a výstup je na Jesenského ulici). Z Jesenského ulice sa presunie na hrad (po Pribinovo námestie), odkiaľ pokračuje cez Župné námestie späť na Svätoplukovo námestie.

Turistický vláčik má dva vozne, spolu má 36 sedadiel.

Trasy a mapka

TRASA VLÁČIKA

❶ Mestský okruh

Svätoplukovo námestie » Jesenského, kúpalisko » Pribinovo námestie » Svätoplukovo námestie

❷ Zoborský okruh

Svätoplukovo námestie » Zoborský kláštor / Zoborský kláštor » Svätoplukovo námestie

❸ Kalvársky okruh

Svätoplukovo námestie » Kalvária / Kalvária » Svätoplukovo námestie

Trasy a mapka

V prípade, že máte kočík, môžete si ho uschovať aj v TIC (Turistické informačné centrum) na pešej zóne pri zastávke vláčika.

Cenník

Cestovné lístky na turistický vláčik sú v predaji priamo u vodiča vláčika. Platba je možná len v hotovosti.

Ceny cestovného

Malý mestský okruh a Kalvária malý okruh:

cestujúci vo veku 7 rokov a viac                                                            2 €/os

deti do 6 rokov vrátane, držitelia ŤZP, ŤZP-S                                    1 €/os

 

Veľký okruh – Zoborský kláštor:

cestujúci vo veku 7 rokov a viac                                                            3 €/os

deti do 6 rokov vrátane, držitelia ŤZP, ŤZP-S                                   2 €/os

 

Platnosť cestovného lístka

Cestovný lístok na turistický vláčik platí najviac na jeden okruh – napr. lístok zakúpený na Svätoplukovom námestí platí po Svätoplukovo námestie, lístok zakúpený v Mestskom parku platí po Mestský park a pod.

Okruh možno na jednu hodinu prerušiť (vystúpiť z vláčika) a s tým istým cestovným lístkom dokončiť okruh nasledujúcim spojom, pokiaľ ďalší spoj v tento deň existuje a len ak je v ňom voľné miesto.

Súkromné objednávky

Pre väčšie skupiny záujemcov ponúkame možnosť rezervovať si vopred miesta na prvom okruhu alebo objednať si vlastnú jazdu podľa svojich požiadaviek.

Rezervácia miest

Je určená pre organizované skupiny (detské letné tábory, turistické skupiny a pod.) a je možná len počas prvých dvoch jázd v danom dni s odchodom o 9:20 a o 10:00 zo Svätoplukovho námestia. Žiadosti o rezerváciu miest prijíma Turistické informačné centrum osobne v Nitre na Štefánikovej triede 1 (TIC Nitra, v budove Ponitrianskeho múzea na pešej zóne) alebo telefonicky na číslach +421 37 16 186 alebo +421 37 7410 906. Rezervácia je nutná minimálne deň vopred do 17.00 hodiny a možná len do vyčerpania kapacity vláčika (maximálny počet cestujúcich je 36). Cestovné sa uhrádza až v čase prepravy vodičovi vláčika a podľa bežného cenníka. Rezervácia miest na inom (neskoršom) verejnom okruhu nie je možná.

Súkromná objednávka

Súkromná objednávka turistického vláčika je možná len v čase, kedy vláčik nejazdí pre verejnosť, tzn. v čase od 8:00 do 9:00 alebo po 18.00 hodine. Počas tohtoročnej sezóny hodinovú jazdu vláčikom ponúkame za jednotnú cenu 60 € (bez ohľadu na počet cestujúcich, maximálny počet cestujúcich je 36).

Výhody súkromných objednávok:

  • hodina jazdy len pre vašu skupinu
  • nástup a výstup aj na inom mieste v širšom centre mesta Nitra
  • trasovanie vláčika podľa vašich predstáv (vždy však s podmienkou dodržania bezpečnosti)
  • prestávku si môžete zvoliť na vami vybranom mieste

Objednať vláčik je možné prostredníctvom nasledujúceho formulára. Po jeho vyplnení vás budeme kontaktovať a dohodneme prípadné ďalšie detaily.

Informácie o ochrane osobných údajov v tomto PDF dokumente