Vyhliadkové jazdy po Nitre

Turistický vláčik premáva v meste Nitra okruhom, na ktorom nájdete najväčšiu koncentráciu historických pamiatok a iných zaujímavostí. O tom najzaujímavejšom budete počuť počas akustického sprievodcovského výkladu. Mesto Nitra láka turistov predovšetkým vďaka svojej bohatej histórii, krásnemu hradnému areálu, vrchu Zobor, zeleným parkovým zákutiam pri rieke alebo v parku na Sihoti, a ďalším krásnym miestam, ktoré môžete objavovať buď pešky, bicyklom alebo naším vláčikom.

Turistický vláčik premáva po starej známej trase od Svätoplukovho námestia cez pešiu zónu, parkové nábrežie až do parku Sihoť, kde je miesto na nástup a výstup. Z parku sa presunie na hrad, kde vás počká, kým si prezriete hradný areál 20 minút. Z hradu vláčik odchádza cez Župné námestie späť na Svätoplukovo námestie.

Turistický vláčik má dva vozne, v každom je 20 sedadiel.

Trasy a mapka

Trasy vláčika

Trasy vláčika

Cestovný lístok je platný pre jeden celý okruh v deň zakúpenia. Na zastávkach Park Sihoť a Hrad môže cestujúci prerušiť jazdu a pokračovať nasledujúcim spojom (s platným lístkom a ak je voľné miesto).
V prípade, že máte kočík, môžete si ho uschovať aj v TIK (Turistické informačné centrum) na pešej zóne pri zastávke vláčika.

Mapka a trasy vláčika

Cestovný lístok je platný pre spoj, na ktorom bol zakúpený. Na zastávke Zoborský kláštor je možný nástup, aj výstup. Ak cestujúci vystúpi na zastávke Zoborský kláštor, na cestu späť do mesta odporúčame príjemnú prechádzku zoborskými uličkami alebo autobus MHD zo zastávky Zobor, nemocnica (č.1, 9, 25). Cestu vláčikom je možné prerušiť na zastávke Park Sihoť a pokračovať nasledujúcim spojom vláčika (s platným lístkom a ak je voľné miesto). Zastávka Hrad nie je súčasťou veľkého turistického okruhu.

V prípade, že máte kočík, môžete si ho uschovať aj v TIK (Turistické informačné centrum) na pešej zóne pri zastávke vláčika.

POZOR! Veľký turistický okruh je v prevádzke len počas víkendov v mesiaci september 2018 o 14:00 hod.

Dni prevádzky veľkého turistického okruhu: 1.9, 2.9., 8.9., 9.9., 15.9., 16.9., 22.9., 23.9., 29.9., 30.9. 2018

Na tomto okruhu platí rovnaké cestovné ako na malom mestskom okruhu, t.j. 2,00 € základné cestovné a 1,00 € zľavnené cestovné.

Cenník

Základné cestovné 2,00 € Osoby od 15 do 64 rokov.
Zľavnené cestovné 1,00 € Deti od 7 do 14 rokov, občania od 65 rokov, držitelia preukazu ŤZP a ŤZP-S.
Zdarma Dieťa do 6 rokov v sprievode dospelého. S dospelým môže cestovať 1 dieťa zdarma. Každé ďalšie dieťa platí zľavnené cestovné 1,00 €.
Cestovný lístok si zakúpite u vodiča
Cestovný lístok je platný pre jeden celý okruh v deň zakúpenia. Na zastávkach Park Sihoť a Hrad môže cestujúci prerušiť jazdu a pokračovať nasledujúcim spojom (ak spoj nasleduje a ak je voľné miesto). Cestujúci sa preukáže platným cestovným lístkom.

POZOR! Pre Veľký turistický okruh platí:

Cestovný lístok je platný na spoj, na ktorý bol zakúpený. Na zastávke Zoborský kláštor je možný len nástup alebo výstup. Na zastávke Park Sihoť môže cestujúci prerušiť jazdu a pokračovať nasledujúcim spojom (ak spoj nasleduje a ak je voľné miesto).
V prípade, že máte kočík, môžete si ho uschovať aj v TIK (Turistické informačné centrum) na pešej zóne pri zastávke vláčika.

VYUŽITE ZĽAVY NA CESTOVNÝ LÍSTOK

Na každý riadne zakúpený cestovný lístok si môžete uplatniť zľavu alebo inú výhodu u jedného z našich zmluvných partnerov.

Zľava (výhoda) platí v deň, kedy ste si zakúpili cestovný lístok na vláčik. Zľava (výhoda) sa nedá uplatniť na nulový cestový lístok.

Postup uplatnenia zľavy alebo výhody:

  • vyberte si jedného z našich zmluvných partnerov
  • pri platení u nášho zmluvného partnera sa preukážte kupónom, ktorý dostanete s cestovným lístkom vo vláčiku
  • na základe kupónu dostanete dohodnutú zľavu alebo výhodu
  • zľavu si môžete uplatniť len u jedného zmluvného partnera

Našich partnerov spoznáte podľa nálepky na dverách

Zoznam zmluvných partnerov

Objednávky pre skupiny

Apríl, máj, október v čase 8:00 – 12:00 a 18:00 – 22:00
Jún, júl, august, september v čase 8:00 – 9:30 a 19:00 – 22:00

Ak si chcete objednať vláčik pre skupinu, vyplňte objednávkový formulár

Platba

Platba je možná nasledovnými spôsobmi:

  • v hotovosti na pokladni Štúrova 72 Nitra
  • prevodom cez účet – faktúra a úhrada vopred

Podrobné informácie o ochrane osobných údajov si môžete prečítať v tomto PDF dokumente.

Partneri

Zoznam zmluvných partnerov, kde si môžete uplatniť zľavu alebo iný benefit:

Pozri všetkých partnerov