Vyhliadkové jazdy po Nitre

Turistický vláčik premáva v meste Nitra okruhom, na ktorom nájdete najväčšiu koncentráciu historických pamiatok a iných zaujímavostí. O tom najzaujímavejšom budete počuť počas akustického sprievodcovského výkladu. Mesto Nitra láka turistov predovšetkým vďaka svojej bohatej histórii, krásnemu hradnému areálu, vrchu Zobor, zeleným parkovým zákutiam pri rieke alebo v parku na Sihoti, a ďalším krásnym miestam, ktoré môžete objavovať buď pešky, bicyklom alebo naším vláčikom.

Turistický vláčik premáva po starej známej trase od Svätoplukovho námestia cez pešiu zónu, parkové nábrežie až do parku Sihoť, kde je miesto na nástup a výstup. Z parku sa presunie na hrad, kde vás počká 15 minút. Z hradu vláčik odchádza cez Župné námestie späť na Svätoplukovo námestie. V hlavnej sezóne počas víkendov premáva vláčik aj na Zobor k významnej historickej pamiatke Zoborský kláštor.

Turistický vláčik má dva vozne, spolu má 36 sedadiel.

Trasy a mapka

TRASA VLÁČIKA na malom mestskom okruhu

❶ Svätoplukovo námestie » Pešia zóna » Palárikova ulica » Ulica Fraňa Mojtu » Wilsonovo nábrežie » Parkové nábrežie » ❷ City park Sihoť » Jesenského ulica » Župné námestie » Pribinovo námestie » ❸ Hrad » Župné námestie » Farská ulica » Kupecká ulica » Svätoplukovo námestie

TRASA VLÁČIKA na veľkom Zoborskom okruhu

❶ Svätoplukovo námestie » Pešia zóna » Palárikova ulica » Ulica Fraňa Mojtu » Wilsonovo nábrežie » Napervilská ul. » Dolnozoborská ulica » Chmeľová dolina » Kláštorská ulica » ❷ Zobor (nemocnica) » Kláštorská ulica » Dolnozoborská ulica » Dobšinského ulica » Parkové nábrežie » ❸ City park Sihoť » Jesenského ulica » Župné námestie » Farská ulica » Kupecká ulica » Svätoplukovo námestie

POZOR! Veľký Zoborský okruh je v prevádzke počas hlavnej sezóny (jún – september) každú sobotu a nedeľu o 10:00 a 14:00 hod.
Na tomto okruhu platí cestovné o 1,00 € vyššie ako na malom mestskom okruhu, t.j. 3,00 € základné (od 7 r. a vyššie) a 2,00 € zľavnené (do 6 rokov, ŤZP, ŤZP-S).
Cestovný lístok je platný pre jeden celý okruh vláčika v deň zakúpenia. Na zastávkach Park Sihoť, Hrad a Zobor môže cestujúci prerušiť jazdu a pokračovať nasledujúcim spojom (ak spoj nasleduje a ak je voľné miesto). Cestujúci sa preukáže platným cestovným lístkom.

Zo zastávky Zobor (nemocnica sv. Svorada) môže cestujúci využiť aj spoje MHD č. 1, 9, 25, C35. Cestovný lístok zakúpený vo vláčiku platí aj v MHD Nitra v deň jeho vydania na jednu jednosmernú cestu linkou 1, 9, 25 alebo C35 v smere jazdy zo zastávky Nemocnica Zobor a je neprestupný.

V prípade, že máte kočík, môžete si ho uschovať aj v TIC (Turistické informačné centrum) na pešej zóne pri zastávke vláčika.

Cenník

Malý mestský okruh

od 7 rokov vyššie                        2,00 €              (3,00 € * prehliadka s cudzojazyčným sprievodom a jednorazovými slúchadlami)

deti do 6 rokov, ŤZP, ŤZP-S    1,00 €               (2,00 € * prehliadka s cudzojazyčným sprievodom a jednorazovými slúchadlami)

 

Veľký Zoborský okruh

od 7 rokov vyššie                        3,00 €              (4,00 € * prehliadka s cudzojazyčným sprievodom a jednorazovými slúchadlami)

deti do 6 rokov, ŤZP, ŤZP-S   2,00 €               (3,00 € * prehliadka s cudzojazyčným sprievodom a jednorazovými slúchadlami)

POZOR! Pre veľký Zoborský okruh platí: Zo zastávky Zobor (nemocnica sv. Svorada) môže cestujúci využiť aj spoje MHD č. 1, 9, 25, C35. Cestovný lístok zakúpený vo vláčiku platí aj v MHD Nitra v deň jeho vydania na jednu jednosmernú cestu linkou 1, 9, 25 alebo C35 v smere jazdy zo zastávky Nemocnica Zobor a je neprestupný.

 

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE

Rezerváciu skupiny s garanciou miesta na verejný okruh prijímame výhradne telefonicky +421 911 430 001 minimálne 1 deň pred jazdou, mimo víkendov. Pri skupinových rezerváciách s garanciou miesta platí základná cena na osobu bez možnosti zľavy. Podmienkou pre garanciu miesta pre skupinu je byť 15 minút pred odchodom vláčika na nástupnom mieste.

Cestovný lístok na vláčik si zakúpite v hotovosti u vodiča.

Cestovný lístok je platný pre jeden celý okruh v deň zakúpenia. Na zastávkach Mestský park Sihoť, Nitriansky hrad a Zobor môže cestujúci prerušiť jazdu a s platným cestovným lístkom pokračovať nasledujúcim spojom (ak nasleduje a ak je voľné miesto).V prípade, že máte kočík, môžete si ho uschovať v TIC (Turistické informačné centrum) na Svätoplukovom námestí na pešej zóne pri zastávke vláčika.

 

VYUŽITE ZĽAVY NA CESTOVNÝ LÍSTOK

Na každý riadne zakúpený cestovný lístok si môžete uplatniť zľavu alebo inú výhodu u jedného z našich zmluvných partnerov.

Zľava (výhoda) platí v deň, kedy ste si zakúpili cestovný lístok na vláčik.

Postup uplatnenia zľavy alebo výhody:

  • vyberte si jedného z našich zmluvných partnerov
  • pred platením sa preukážte cestovným lístkom
  • dostanete dohodnutú zľavu alebo výhodu

Našich partnerov spoznáte podľa označenia na dverách

Zoznam zmluvných partnerov

Súkromné objednávky

Apríl, máj, október v čase 8:00 – 11:30 a po 17:00
Jún, júl, august, september v čase 8:00 – 9:30 a po 18:00

Súkromná objednávka turistického vláčika je možná len v čase, kedy vláčik nejazdí na bežnom mestskom okruhu.

Ak si chcete objednať súkromnú jazdu vláčikom pre skupinu, vyplňte objednávkový formulár nižšie.

Výhody súkromných objednávok:

  • hodina jazdy len pre vašu skupinu
  • nástup a výstup aj na inom mieste v blízkom centre mesta Nitra
  • trasovanie vláčika podľa vašich predstáv (vždy však s podmienkou dodržania bezpečnosti)
  • prestávku si môžte zvoliť na vami vybranom mieste
  • platba na faktúru

Platba

Platba je možná nasledovnými spôsobmi:

  • v hotovosti na pokladni Štúrova 72 Nitra
  • prevodom cez účet – úhrada faktúry vopred

Informácie o ochrane osobných údajov v tomto PDF dokumente

 

SKUPINOVÉ REZERVÁCIE NA MESTSKÝ OKRUH

Mimo súkromných objednávok vláčika ponúkame aj možnosť rezervácie miest pre skupiny na bežnom mestskom okruhu. Rezervácie skupín na bežný mestský okruh prijímame výhradne telefonicky +421 911 430 001, minimálne 1 deň pred jazdou, mimo víkendov. Pri skupinových rezerváciách platí základná cena na osobu bez možnosti zľavy (2,00 € na Mestský okruh a 3,00 € na Zoborský okruh). Podmienkou pre garanciu miesta pre skupinu je byť 15 minút pred odchodom vláčika na nástupnom mieste na Svätoplukovom námestí. Maximálny počet osôb pre skupinovú rezerváciu je 40.

Cestovný lístok na vláčik pre skupinu si zakúpite v hotovosti u vodiča.

Cestovný lístok je platný pre jeden celý okruh v deň zakúpenia. Na zastávkach Mestský park Sihoť, Nitriansky hrad a Zobor môže cestujúci prerušiť jazdu a s platným cestovným lístkom pokračovať nasledujúcim spojom (ak nasleduje a ak je voľné miesto). V prípade, že máte kočík, môžete si ho uschovať v TIC (Turistické informačné centrum) na Svätoplukovom námestí na pešej zóne pri zastávke vláčika.

Partneri

Zoznam zmluvných partnerov, kde si môžete uplatniť zľavu alebo iný benefit:

Pozri všetkých partnerov