Vyhliadkové jazdy po Nitre

Turistický vláčik premáva v meste Nitra okruhom, na ktorom nájdete najväčšiu koncentráciu historických pamiatok a iných zaujímavostí. O tom najzaujímavejšom budete počuť počas akustického sprievodcovského výkladu. Mesto Nitra láka turistov predovšetkým vďaka svojej bohatej histórii, krásnemu hradnému areálu, vrchu Zobor, zeleným parkovým zákutiam pri rieke alebo v parku na Sihoti, a ďalším krásnym miestam, ktoré môžete objavovať buď pešky, bicyklom alebo naším vláčikom.

Turistický vláčik premáva po starej známej trase od Svätoplukovho námestia cez pešiu zónu, Parkové nábrežie až do parku Sihoť, kde je miesto na nástup a výstup. Z parku sa presunie na hrad (po Pribinovo námestie), odkiaľ pokračuje cez Župné námestie späť na Svätoplukovo námestie.

Turistický vláčik má dva vozne, spolu má 36 sedadiel.

Trasa a mapka vláčika

Vláčik na mestskom okruhu premáva od júna do septembra 2022. Odchádza zo Svätoplukovho námestia a smeruje cez mestský park Sihoť na Nitriansky hrad (Pribinovo námestie), odkiaľ sa vráti späť na Svätoplukovo námestie.

TRASA pre mestský okruh

❶ Svätoplukovo námestie » Pešia zóna » Palárikova ulica » Ulica Fraňa Mojtu » Wilsonovo nábrežie » Parkové nábrežie » ❷ Mestský park Sihoť » Jesenského ulica » Župné námestie » ❸ Pribinovo námestie »  Župné námestie » Farská ulica » Kupecká ulica » Svätoplukovo námestie

Cestovný lístok je platný pre jeden celý okruh v deň zakúpenia. Na zastávkach Mestský park Sihoť a Nitriansky hrad môže cestujúci prerušiť jazdu a s platným cestovným lístkom pokračovať nasledujúcim spojom (ak nasleduje a ak je voľné miesto).

Na mestskom okruhu platí základné cestovné 2,00 € (od 7 r. vyššie) a zľavnené cestovné 1,00 € (do 6 r., ŤZP a ŤZP-S).

V prípade, že máte kočík, môžete si ho uschovať aj v TIC (Turistické informačné centrum) na pešej zóne pri zastávke vláčika.

 

CESTOVNÝ PORIADOK

Svätoplukovo námestie

Odchody:

920R 1000 1100 1200 1300K 1400 1500 1600 1700

Mestský park Sihoť

Odchody:

935R 1030 1130 1230 1315K 1430 1530 1630 1730

Pribinovo námestie

Odchody:

940R 1035 1135 1235K 1435 1535 1635 1735

Svätoplukovo námestie

Príchody:

950R 1045 1145 1245 1325K 1445 1545 1645 1745

Vysvetlivky:
❶ ❷ ❸ zastávka na nástup a výstup

R spoj s možnosťou prednostnej rezervácie pre skupiny, bez prestávky v Mestskom parku

K skrátený spoj (nezachádza na Pribinovo námestie)

 

Milí priatelia,

v snahe zladiť vaše rôzne požiadavky a vyhovieť čo najväčšiemu počtu z vás sme sa rozhodli vyhradiť prvý okruh o 9:20 zo Svätoplukovho námestia prednostne pre organizované skupiny.

O počte rezervovaných miest budeme vždy aktuálne informovať na podstránke Aktuality a na FB stránkach visitnitra a Turistické informačné centrum Nitra. Miesta, ktoré neboli rezervované, sú aj na okruhu o 9:20 k dispozícii pre verejnosť. Na verejných okruhoch v inú hodinu rezervácia miest nie je možná.

Postup pre nahlásenie rezervácie alebo objednanie vlastnej súkromnej prepravy nájdete na stránke Súkromné objednávky.

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

 

Cenník

Cestovné lístky na turistický vláčik sú v predaji priamo u vodiča vláčika. Platba je možná len v hotovosti.

Ceny cestovného

cestujúci vo veku 7 rokov a viac                                                            2 €

deti do 6 rokov vrátane, držitelia ŤZP, ŤZP-S                                 1 €

 

Platnosť cestovného lístka

Cestovný lístok na turistický vláčik platí najviac na jeden okruh – napr. lístok zakúpený na Svätoplukovom námestí platí po Svätoplukovo námestie, lístok zakúpený v Mestskom parku platí po Mestský park a pod.

Okruh možno na jednu hodinu prerušiť (vystúpiť z vláčika) a s tým istým cestovným lístkom dokončiť okruh nasledujúcim spojom, pokiaľ ďalší spoj v tento deň existuje a len ak je v ňom voľné miesto.

Súkromné objednávky

Pre väčšie skupiny záujemcov ponúkame možnosť rezervovať si vopred miesta na prvom okruhu alebo objednať si vlastnú jazdu podľa svojich požiadaviek.

Rezervácia miest

Je určená pre organizované skupiny (detské letné tábory, turistické skupiny a pod.) a je možná len počas prvej jazdy s odchodom o 9:20 zo Svätoplukovho námestia. Žiadosti o rezerváciu miest prijíma Turistické informačné centrum osobne v Nitre na Štefánikovej triede 1 (TIC Nitra, v budove Ponitrianskeho múzea na pešej zóne) alebo telefonicky na číslach +421 37 16 186 alebo +421 37 7410 906. Rezervácia je nutná minimálne deň vopred do 17.00 hodiny a možná len do vyčerpania kapacity vláčika (maximálny počet cestujúcich je 36). Cestovné sa uhrádza až v čase prepravy vodičovi vláčika a podľa bežného cenníka. Rezervácia miest na inom (neskoršom) verejnom okruhu nie je možná.

Súkromná objednávka

Súkromná objednávka turistického vláčika je možná len v čase, kedy vláčik nejazdí pre verejnosť, tzn. v čase od 8:00 do 9:00 alebo po 18.00 hodine. Počas tohtoročnej sezóny hodinovú jazdu vláčikom ponúkame za jednotnú cenu 60 € (bez ohľadu na počet cestujúcich, maximálny počet cestujúcich je 36).

Výhody súkromných objednávok:

  • hodina jazdy len pre vašu skupinu
  • nástup a výstup aj na inom mieste v širšom centre mesta Nitra
  • trasovanie vláčika podľa vašich predstáv (vždy však s podmienkou dodržania bezpečnosti)
  • prestávku si môžete zvoliť na vami vybranom mieste

Objednať vláčik je možné prostredníctvom nasledujúceho formulára. Po jeho vyplnení vás budeme kontaktovať a dohodneme prípadné ďalšie detaily.

Informácie o ochrane osobných údajov v tomto PDF dokumente