V septembri nová trasa k Zoborskému kláštoru

Od 1.septembra 2018 bude trasa turistického vláčika rozšírená o zastávku Zoborský kláštor. Historická a kultúrna pamiatka Zoborský kláštor, situovaná v blízkosti Liečebného ústavu na Zobore,  sa stane hlavným lákadlom tzv. veľkého turistického okruhu.

Trasa veľkého turistického okruhu:

Svätoplukovo námestie – Wilsonovo nábrežie – Dobšinského ulica – Chmeľová dolina – Kláštorská ulica – Zoborský kláštor – Dolnozoborská – Parkové nábrežie – Park Sihoť – Župné námestie – Kupecká ulica – Svätoplukovo námestie.

Cestovný poriadok veľkého turistického okruhu:
Svätoplukovo námestie 14:00
Zoborský kláštor (zastávka MHD Zobor, nemocnica) 14:20
Park Sihoť 14:30
Svätoplukovo námestie 14:35 (príchod)

POZOR! Veľký turistický okruh je v prevádzke len počas víkendov v mesiaci september 2018 o 14:00 hod.

Dni prevádzky veľkého turistického okruhu: 1.9, 2.9., 8.9., 9.9., 15.9., 16.9., 22.9., 23.9., 29.9., 30.9. 2018

Veľký turistický okruh je bez zastávky Hrad. Na tomto okruhu platí rovnaké cestovné ako na malom mestskom okruhu, t.j. 2,00 € základné cestovné a 1,00 € zľavnené cestovné.

 

 

 

 

 

Využite zľavy na cestovný lístok

Na každý riadne zakúpený cestovný lístok si môžete uplatniť zľavu alebo inú výhodu u jedného z našich zmluvných partnerov.

Zľava (výhoda) platí v deň, kedy ste si zakúpili cestovný lístok na vláčik. Zľava (výhoda) sa nedá uplatniť na nulový cestový lístok.

Postup uplatnenia zľavy alebo výhody:

  • vyberte si jedného z našich zmluvných partnerov
  • pri platení u nášho zmluvného partnera sa preukážte kupónom, ktorý dostanete s cestovným lístkom vo vláčiku
  • na základe kupónu dostanete dohodnutú zľavu alebo výhodu
  • zľavu si môžete uplatniť len u jedného zmluvného partnera

Našich partnerov spoznáte podľa nálepky na dverách.

Zoznam zmluvných partnerov

Arriva organizuje Deň otvorených dverí

Dňa 8. septembra 2018 v čase od 10:00 do 16:00 sa opäť otvoria brány areálu nitrianskeho autobusového dopravcu ARRIVA NITRA a.s. pre verejnosť.

Deň otvorených dverí je tu pre vás všetkých – nadšencov a obdivovateľov autobusovej dopravy, ale aj bežných cestujúcich, rodiny s deťmi, či náhodných okoloidúcich. Budete mať možnosť vidieť, čo všetko autobusová doprava obnáša: autobusy, opravárenské dielne, odbavovacie a tarifné zariadenia, prácu dopravných kontrolórov, servisných technikov, opravárov a samotných vodičov. Okrem odborného zamerania bude verejnosti ponúknutý aj sprievodný program v podobe nostalgických jázd mestom, živých zásahov hasičov, policajtov, odťahovej služby, hudby, atrakcií pre deti a …však príďte, uvidíte!

Turistický vláčik štartuje 1. júna z pešej zóny

Už v piatok 1. júna sa budeme môcť odviezť turistickým vláčikom po starom známom okruhu z centra mesta cez park Sihoť na hrad a späť.

1.  júna na Medzinárodný deň detí bude nástupné miesto výnimočne presunuté na pešiu zónu pri Hudobné hodiny, pretože Svätoplukovo námestie bude patriť športovým klubom a iným aktivitám. Vláčikom budú môcť v tento deň cestovať deti do 14 rokov zdarma. Akustické sprevádzanie bude nahradené živým sprievodcovským výkladom.

Prevádzkovateľom turistického vláčika je dopravca ARRIVA NITRA a.s., s ktorým Mesto Nitra uzatvorilo zmluvu o prevádzke.

Prvé dva týždne bude prebiehať tzv. testovacia prevádzka na dočasne zapožičanom turistickom vláčiku, počas ktorej dopravca preverí nastavenie cestovného poriadku, ale aj technické možnosti potencionálneho rozšírenia trasy do ďalších atraktívnych mestských častí.

Práce na novom turistickom vláčiku momentálne finišujú a do prevádzky bude definitívne zaradený v polovici júna.